Melatonin hormonu, kanser düşmanı, toksin temizleyici

Yayınlanma Biyoloji

Melatonin hormonu insan vücudunda gece salgılanan bir hormondur. Saat olarak 23:00 ile 05:00 arasında etkin olarak görev yapıyor. Tabi sadece uyku halinde iseniz.

En önemli zorunluluk karanlık olması. Işığa karşı çok duyarlı .

Elektromanyetik dalgalara karşıda tepkili. Yatak odasında ışık olmaması lazım Yatarken başucunuzda telefon,bilgisayar olmaması lazım.

Biyolojik saatin hem belirleyicisi hem de yürütücüsü.. Biyolojik kurguyu uyguluyor.Bioritm uygulayıcısı..

GÖREVİ

Vücuttaki tüm zehirli ve zararlı maddelerin dışarı atılımını sağlıyor. Bu nedenle kansere neden olabilecek oksidanları temizliyor.

Yaşlanmayı yavaşlatıp geciktirici etkiside bulunuyor. Melatonin hormonunun yapmış olduğu temizlik sonuçlarını sabah idrarınızda görebilirsiniz.Koyu renk toksinlerdir.

RİSK

Gece çalışanlar ,gece yaşamı olanlar,vardiya çalışanları , gece uyumayanlar ile ışıkta uyumaya alışkın olanlarda bu saatlerde melatonin üretimi olmaz.

Gece bozulan biolojik ritm sonucu senkronize olarak bütün vücuda yayılan bir huzursuzluk hakim olur. Dışarı atılamayan toksinler genellikle beyine doğru harekete geçerler ve beyine yerleşirler.

Depresyon başta olmak üzere nöro ve psiko rahatsızlıkların kaynağı melatonin hormonunun çalışmamasıdır. Melankolik sendromunun tetikleyicisidir olmayışı ..

KÖRLER HİÇ KANSER OLMAZ..

Melatonin hormonunun çalışması için uyku saatimizi normal süre içinde düzenlemeliyiz.

Uykusuzluk nedenlerini ortadan kaldırmalıyız. İyi bir uyku için serotonin hormonunun salgılarının arttırılması gereklidir.

Serotonin hormonunun salgısını arttıran triptofan aminoasidinin arttırılması zorunludur.

Stres ve düşük kan şekeri serotonin düzeyini düşürür.

Triptofan aminoasidinin üretimi bağırsaklarda probiyotikler tarafından yapılır.

Bu sentezleme için probiyotik bakterilerin güçlü ve aktif olmaları ile mümkündür..

MELATONİN HORMONU İLE SEROTONİN HORMONU ARASINDA GÜÇLÜ BİR BAĞ VAR. HER İKİSİNİNDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ İLE DOĞRUDAN İLİŞKİSİ VAR.